Co sprawia, że Mercedesy są bezpieczne?

Mnóstwo spraw na głowie, spotkania, podróże, delegacje… brzmi znajomo? Wiemy doskonale, że życie na wysokich obrotach zasługuje na wysokie standardy. Wynajęcie samochodu z kierowcą ma szczególny sens, gdy tym samochodem jest Mercedes. Mało która marka tak zdecydowanie stawia na elegancję, wygodę, luksus oraz bezpieczeństwo.

Najbezpieczniej w swojej klasie

Wszelkie najnowsze systemy bezpieczeństwa Mercedes ma w małym palcu. Sky Luxury dysponuje Mercedesami klasy E oraz S. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom oba te modele pozwalają nie tylko odprężyć się i odpocząć, ale także poczuć się naprawdę bezpiecznie. Wystarczy wspomnieć o systemie Pre-Safe, który rozpoznaje sytuacje krytyczne i ogranicza ich przykre skutki. Dzięki naprężaniu pasów bezpieczeństwa, Twoje ciało pozostanie stabilne podczas ostrego hamowania, bądź uderzenia. Jeśli będzie taka konieczność, system sam zamknie szyby boczne oraz dach panoramiczny. Opracowując systemy bezpieczeństwa Mercedes zadbał nawet o kwestę hałasu powstającego w trakcie wypadku. Nowatorska funkcja Pre-Safe Sound odpowiada za emitowanie szumów z głośników. Dzięki temu Twoje ucho będzie gotowe na doświadczenie huku zderzenia. Właśnie te wszystkie rozwiązania oferuje Mercedes. Czy jest bezpieczny? To pytanie retoryczne.

Zmiana pasa ze spokojem

Nasi kierowcy są wprawnymi fachowcami. Możesz im zaufać bez najmniejszych obaw. Inżynierowie Mercedesa mają jednak świadomość, że nawet mistrzowie popełniają błędy. Z tego powodu samochody, którymi dysponujemy wyposażone są w system monitorowania martwego pola. Jeśli kierowca zechce zająć pas, na którym znajduje się inny pojazd, system ostrzeże go o tym fakcie. Monitorowanie martwego pola chroni pasażerów, ale także daje kierowcy poczucie bezpieczeństwa podczas zmiany pasa. Równie użytecznym pomocnikiem jest asystent pasa ruchu. Kierownica zacznie wibrować, gdy samochód w sposób niekontrolowany zboczy z toru jazdy. W przypadku braku reakcji kierowcy, asystent może przyhamować samochód.

Bezpieczne zderzenie

Swój pierwszy test zderzeniowy Mercedes przeprowadził w 1959 roku. Od tego momentu rozbił około 15 000 samochodów. Projektując klasę E oraz klasę S, inżynierowie wzięli pod uwagę około 40 różnych konfiguracji zderzeń. Trud się opłacił. Auta marki Mercedes pozytywnie wypadają także w próbach przeprowadzanych przez niezależne firmy. Producent bardzo poważnie podchodzi do wymogów bezpieczeństwa, oraz do testów, których przeprowadza więcej, niż wymagają tego przepisy. Zanim zupełnie nowy model wejdzie na rynek, bywa rozbijany nawet 150 razy. Naprawdę możesz czuć się bezpiecznie w jego wnętrzu.

Postaw na Mercedesa

Można pójść o zakład, że za każdym razem, gdy wysiądziesz z naszego samochodu, będziesz bardziej zrelaksowany, niż przed wejściem. Podróż pod naszymi skrzydłami pozwoli Ci poczuć się dobrze i komfortowo. Rozsiądź się na tylnym fotelu i w zależności od potrzeb, pracuj, odpoczywaj, a nawet śpij. Pozwól, że damy Ci do dyspozycji jeden z modeli marki Mercedes, czy jest bezpieczny przekonasz się sam.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 × four =